Aktualności

2021-03-01
Webinarium "Bezpieczeństwo w internecie" 2.03.2021 18:00-19:30


Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Wolskim i Robertem Turskim z Edukacja 3.0, autorami artykułów, które z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu opublikowaliśmy w lutym na blogu My Digital Life.

Przewodnik po bezpieczeństwie w sieci cz.1: Bezpieczne hasło, czyli jakie?
Przewodnik po bezpieczeństwie w sieci cz.2: Co widać w Twojej kamerce? 
Przewodnik po bezpieczeństwie w sieci cz.3: Czego warto bać się w sieci? 
 
Podczas webinarium:
- pokażemy w praktyce, jak posługiwać się narzędziami i usługami pomagającymi podnieść poziom cyberbezpieczeństwa
- opowiemy historie dotyczące złych nawyków i zachowań w sieci oraz ich konsekwencji
- wyjaśnimy, jak wszystko co publikujemy w internecie, może wpłynąć na phishing profilowany i wykradanie prywatnych danych


Webinarium będzie podzielone na trzy części:

I część
Odpowiemy na pytanie, czy stare zasady bezpieczeństwa są nadal aktualne, na które z nich szczególnie zwracać uwagę i jak radzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami oraz dbać o bezpieczeństwo w sieci przy użyciu nowoczesnych narzędzi, takich jak menadżer haseł. Przyjrzymy się szyfrowaniu na stronach internetowych oraz poruszymy temat aktualizacji sprzętu i oprogramowania.

II część
W tej części przyjrzymy się naszym nawykom w sieci na początku 2021 r. Zwrócimy szczególną uwagę na logowanie i wylogowywanie, do których cześć użytkowników podchodzi bez zbytniej ostrożności.

III część
W tej części przyjrzymy się cyfrowym śladom, które zostawiamy. Czasem nieistotne informacje mogą stanowić bazę danych dla cyberprzestępców. Które dane powinniśmy zawsze chronić? Jak ustawić prywatność na popularnych serwisach społecznościowych (często są funkcje ukryte głęboko). Co zrobić, kiedy padliśmy ofiarą phishingu?

Jak wziąć udział w webinarium?
Webinarium jest bezpłatne i można w nim wziąć udział po zarejestrowaniu się na platformie Clickmeeting:
https://frsi.clickmeeting.com/webinarium.../register
Link do platformy, na której odbędzie się webinarium, zostanie przesłany w mailu potwierdzającym rejestrację. Jeżeli po zarejestrowaniu się nie otrzymasz wiadomości na wskazany adres, sprawdź folder "spam". Jeżeli wiadomość nie dotrze, bardzo prosimy o kontakt na adres: kontakt@mydigitallife.pl

Webinarium będzie również transmitowane na fanpagu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego:
https://www.facebook.com/events/262350905299522

2020-11-16
Kursy internetowe Microsoft Learn

Naucz się nowych umiejętności cyfrowych i odkrywaj możliwości produktów firmy Microsoft, korzystając ze szczegółowych wskazówek zawartych w sprofilowanych  kursach szkoleniowych Microsoft Learn. Budowa kursów i modułów pozwala dobrać odpowiednią ścieżkę zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych specjalistów.  

2020-10-11
Skorzystaj z bezpłatnej oferty Office 365!

Office 365 A1 to usługa dla placówek edukacyjnych zaprojektowana jako rozwiązanie do zdalnego nauczania. Dotąd bezpłatnie mogły z niej korzystać tylko szkoły oraz uczelnie, w tym nauczyciele, uczniowie i studenci. Firma Microsoft udostępniła ją właśnie wszystkim instytucjom kultury w całej Polsce, w tym bibliotekom i ośrodkom kultury. Aby z niej skorzystać, należy zarejestrować placówkę na tej stronie: https://education.microsoft.com/pl-pl/resource/09255bf9 

W skład Office 365 A1 wchodzą między innymi:

  • -aplikacja Microsoft Teams służąca do komunikacji, współpracy grupowej, a także do organizacji oraz prowadzenia zdalnych lekcji i spotkań online,
  • -aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook w wersji online,
  • -usługi OneDrive, Forms, Exchange, SharePoint oraz inne ułatwiające pracę zespołową i komunikację.

Więcej informacji o funkcjach Office 365 A1, a także przewodniki, podpowiedzi i inne przydatne materiały znajdziesz na stronie: https://news.microsoft.com/pl-pl/features/aka-ms-zdalnaszkola/

Proces uzyskania usługi jest opisany krok po kroku w tym dokumencie: Office 365 - instrukcje procesu wdrożeniowego

 

2020-08-12
Zostań partnerem projektu My Digital Life

Projekt „My Digital Life” ma na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do udziału w projekcie w roli partnerów wszystkich, którzy chcą organizować lokalne warsztaty z wykorzystaniem udostępnionych nieodpłatnie materiałów szkoleniowych.

Zgłoszenia partnerów przyjmowane są przez formularz dostępny tutaj.

Do zadań partnera należeć będzie:

  • - zapewnienia co najmniej jednej osoby prowadzącej zajęcia (zapewniamy szkolenia dla trenerów),
  • - zorganizowanie co najmniej jednego warsztatu w miesiącu w okresie wrzesień-listopad 2020 w formie online lub jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli w formie offline dla grupy nie mniejszej niż 5 osób,
  • - przekazywanie informacji o realizacji projektu w formie odpowiedzi na ankiety online (nie częściej niż raz w miesiącu)

 

Szczegółowe zasady współpracy dostępne są we wzorze umowy: Umowa o współpracy - Partner My Digital Life

Projekt dedykowany jest przede wszystkim dla lokalnych organizacji kulturalno-edukacyjnych w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, aby zapewnić im wiedzę i pomysły na zajęcia dla różnych grup wiekowych w zakresie kompetencji cyfrowych niezbędnych w obecnej nowej rzeczywistości.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability.

Webinarium inugurujące: