Nowa praca lub awans - jak się przygotować i gdzie szukać? W cztery oczy z headhunterką
Nowa praca lub awans - jak się przygotować i gdzie szukać? W cztery oczy z headhunterką


Poszukiwanie pracy jest wyzwaniem. Podczas webinaru spróbujemy podejść do tematu projektowo, czyli skupimy się na następujących elementach "projektu praca". 

Cel. Odpowiedź niby jest oczywista - chcę znaleźć fajną pracę! Fajną, czyli jaką? Zastanowimy się na ile to, czego szukasz faktycznie odpowiada Twoim kompetencjom i potrzebom. Sprawdzimy, na ile rozumiesz oferty pracodawców, często z enigmatycznymi skrótami tj. MLE, UI/UX, SRE, MD. Porozmawiamy również o tym, czym są "kompetencje przyszłości". 

Rezultat. Czasami droga do celu jest hmmm.... dość kręta. Jak powiedziała Sheryl Sandberg: ścieżka kariery to nie drabina, to raczej "małpi gaj". Czasami trzeba rozważyć inne oferty, aby zdobyć wymagane doświadczenie. Porozmawiamy o tym, jak mądrze wybierać. 

Zasoby i harmonogram. Warto zastanowić na ile wymarzona praca jest w twoim zasięgu i czy nie warto zrobić przystanku na zdobycie dodatkowych kompetencji? Zasobem jest też czas. Dowiesz się ile może trwać projekt rekrutacyjny i oczywiście - na co się przygotować podchodząc do rozmowy rekrutacyjnej. Omówimy pytania, jakie Ty możesz zadać pracodawcy oraz jak sprawić, by nawet nie zakończona sukcesem rozmowa była wygraną, a nie porażką. 

Budżet. Ważne pytanie: czy wiesz jak wycenić swoje kompetencje? Czy orientujesz się jakiego wynagrodzenia możesz oczekiwać? I jak nie dopuścić do tego, aby potrzeby finansowe rządziły Twoimi wyborami? 

Webinar będzie ultrapraktywczny. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają wskazówki jak skutecznie zrealizować "projekt praca" w oparciu o konkretne przykłady oraz zadawane przez nich pytania. Webinar w formie rozmowy poprowadzi Aleksandra Pepłowska, Członkini Rady Wykonawczej PSRP - masz odwagę razem z Olą spotkać się z headhunterką w cztery oczy?

Przydatne linki:
"Dlaczego kobiety nie ubiegają się o pracę, jeśli nie mają 100% kwalifikacji" - artykuł Harvard Business Review
Sprawdź czy nadajesz się na UX designera z aplikacją Can't Unsee

Prowadząca:

Kamila Jeżowska - "pani z haeru". Mam wieloletnie doświadczenie w rekrutacji: znajdowałam talenty do projektów, organizacji pozarządowych, start-upów i korporacji, również jako headhunterka. Od kilku lat - jako HR partnerka dla biznesu - skupiam się na budowaniu kultur organizacyjnych sprzyjających rozwojowi firm i pracowników. Wierzę, że udana rekrutacja może być początkiem pięknej, wieloletniej przyjaźni. Znajdziesz mnie na www.linkedin.com/in/kamilajezowska