Webinarium "Prościej się nie da. Jak zorganizować spotkanie online dla osób o słabych kompetencjach cyfrowych"
Webinarium "Prościej się nie da. Jak zorganizować spotkanie online dla osób o słabych kompetencjach cyfrowych"

Epidemia koronawirusa wymusza na nas przestawienie się z realnego życia towarzyskiego i zawodowego na tryb spotkań online. Dla wielu osób, od dawna sprawnie posługujących się komputerem i smartfonem nie jest to duże wyzwanie. Warto jednak pamiętać, że bariery technologiczne nie powinny wykluczać tych członków naszej społeczności, naszych klientów, użytkowników, interesantów, którzy posiadają niższe kompetencje cyfrowe.

Jak zatem zorganizować spotkanie online tak, aby bez problemu wzięły w nim udział osoby od niedawna posługujące się smartfonem lub komputerem, albo po prostu mniej uzdolnione technologicznie?

Podczas webinarium przedstawimy kilka propozycji rozwiązań tego problemu.

Prowadzący

Jerzy Woźniakiewicz - od 2011 roku dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Wcześniej zajmował się PR w bibliotece i jednostkach samorządowych.

Ukończył studia z zakresu zarządzania w kulturze, a także bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego oraz politologii. Były samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem.
Specjalizuje się w zagadnieniach bezpieczeństwa w bibliotekach i innych instytucjach kultury, w tym mieszczących się obiektach zabytkowych. Współtworzył program poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018-2020 pn. „Bezpieczny Kraków” oraz koordynował jego segment dot. m.in. ratownictwa i prewencji antyterrorystycznej.

Członek Stowarzyszenia Labib. Ratownik. Interesuje się nowymi technologiami, zwłaszcza w zastosowaniach bibliotecznych. W wolnych chwilach fotografuje, realizuje materiały wideo i uprawia strzelectwo sportowe. Lubi jeździć na rowerze.