WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM
WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM
Wyłącz telewizor – włącz myślenie! Blaski i cienie krytycznego myślenia


Trwająca pandemia koronawirusa i towarzysząca jej infodemia pokazały już wielokrotnie, że brak dostępu do rzetelnych informacji i niewystarczające kompetencje w zakresie weryfikowania fałszywych treści mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i życia. W obliczu niepewności szukamy wyjaśnień, które mogą niekiedy wyprowadzić nas w pole. Szukamy związków tam, gdzie ich nie ma, lecz nie dostrzegamy tych istniejących. Jak zatem rozwijać krytyczne myślenie, aby podejmować racjonalne decyzje? Na co zwracać uwagę, a czego się wystrzegać? 


Wyłącz telewizor i włącz… webinar! Podczas spotkania dowiecie się:

  • - na czym polega krytyczne myślenie?
  • - jak kształtować w sobie sceptyka bez karmienia cynika?
  • - co wspólnego mają edukacja medialna i myślenie spiskowe?
  • - w jaki sposób weryfikować informacje w mediach społecznościowych?

Prowadzący:

Patryk Zakrzewski – członek zarządu Stowarzyszenia Demagog i koordynator Akademii Fact-Checkingu. Na co dzień zarządza kilkunastoosobowym zespołem mentorów Akademii, a także opracowuje scenariusze szkoleń i warsztatów w formule stacjonarnej i online. Od ponad 3 lat prowadzi zajęcia na temat weryfikowania informacji w Internecie dla szerokiego grona odbiorców: uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów, nauczycieli i edukatorów, bibliotekarzy oraz seniorów. Uczestnik licznych konferencji branżowych i programów szkoleniowych, w tym 12th ASEF Journalists’ Seminar (2019) oraz DFRLab’s Digital Sherlocks (2020-21).