Blaski i cienie cyfrowego nomadyzmu
Blaski i cienie cyfrowego nomadyzmu
Cyfrowy nomada to osoba, która wędruje, wymienia informacje i porozumiewa się z innymi bez poruszania się z miejsca – korzystając z technologii. To także osoba, która może pracować wszędzie i z każdego miejsca, dzięki tym samym narzędziom. Temu rozumieniu poświęcimy nasze spotkanie z Olimpią Jenczek. 
"Trzy lata temu wymyśliłam sobie, że sprawdzę, czy może być nam dobrze wszędzie. Rozpoczęłam życie cyfrowej nomadki. Pracowałam zdalnie z Tajlandii, Sri Lanki, Nepalu, Malezji i wielu innych miejsc w Europie i Polsce. Jak zostałam cyfrową nomadką? Czego nauczył mnie ten czas o pracy zdalnej i łączeniu jej z podróżowaniem? Na co zwrócić uwagę, podróżując i pracując zdalnie? Jakie narzędzia są przydatne w pracy zdalnej? Między innymi na te pytania odpowiem podczas naszego spotkania."
Łatwość podróżowania i porozumiewania się na duże odległości umożliwia częste zmiany miejsca pobytu i życie w większej odległości od siebie, ale jednocześnie pozwala często się spotykać i komunikować. Ludzie mogą częściej niż kiedyś zmieniać otoczenie, zawód czy sposób życia, dostosowując się do szybkości zmian cywilizacyjnych i akceptowanych przez siebie wzorców kulturowych. Mają przy tym do dyspozycji narzędzia pozwalające im na utrzymywanie kontaktu z rodziną i osobami poznanymi w przeszłości.
 

Prowadząca: 

Olimpia Jenczek - specjalistka do spraw kreowania wizerunku w sieci. Zawodowo zajmuje się komunikacją i kreowaniem wizerunku w mediach społecznościowych - zarówno marek komercyjnych, jaki i organizacji pozarządowych. Jej ulubioną formą komunikacji jest Instagram Stories, relacjonowała między innymi takie wydarzenia jak Finał WOŚP, Pol'and'Rock Festival, Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady, Sektor 3.0 oraz Slot Art Festival. W życiu zawodowym napędzają ją szkolenia z zakresu promocji. Autorka książki "Nie zostawaj w tyle – jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO". Od 2018 roku prowadzi życie cyfrowej nomadki - uciekając przed zimą w ciepłe krainy.